Medinės durys gaminamos iš pjuvenų arba klijuotos medienos plokščių. Pagrindinė medinių durų savybė yra natūralumas. Medinėse duryse gali būti įdėti įvairūs stiklai, išraižyti įvairūs medžio raižiniai. Medinės durys skirstomos pagal gaminiui naudojamą medieną:
- Įsprūdinės medinės durys gaminamos iš beržo, buko, alksnio, ąžuolo, uosio, pušies ar raudonmedžio klijuotos medienos. Šios durys yra stabilios ir patvarios. Durims naudojamas trigubo klijavimo tašas, todėl jos neskilinėja, nesitraukia ir nesideformuoja.
- Faneruotos durys gaminamos iš įvairios faneruotos plokštės. Tai skydinės durys, kurių paviršius gali būti padengtas ąžuolo, buko, raudonmedžio, klevo, beržo, vyšnios ar kitu medienos lukštu. Tokios durys yra pigesnės už masyvaus medžio duris. Fanerinių durų apdaila padengiama UV laku, kuris yra nekenksmingas aplinkai.
- Laminuotų durų rėmas gaminamas iš klijuotos medienos, o paviršius – iš dirbtinių medžiagų. Jos yra lengvos, nebrangios ir nereikalaujančios ypatingos priežiūros. Laminuotų durų paviršius primena natūralų medį. Laminuotos durys yra pigesnės nei faneruotos.
- Dažytos durys gaminamos iš medžio pjuvenų plokštės. Durys yra lakuojamos, dažomos arba beicuojamos. Klientas spalvą gali pasirinkti ir iš plačios spalvų paletės.
Durys negali būti montuojamos neseniai šlapiuoju būdu ištinkuotose patalpose, patalpose, kuriose neseniai atlikti grindų betonavimo darbai, neseniai pastatytuose pastatuose, kuriuose centrinis, ar kitokio tipo šildymas yra naudojamas patalpų džiūvimo greičio padidinimui, kadangi tai susiję su drėgmės svyravimo poveikiu durims. Visų rūšių glaistai ir tinkas turi būti visiškai išdžiūvę ir patalpoje neturi būti aukštos drėgmės. Tai gali sukelti durų defektus, už kuriuos nei gamintojas, nei platintojas nebus atsakingi. Durys negali būti naudojamos, kaip išorinės durys. Tai gali sukelti durų defektus, už kuriuos nei gamintojas, nei platintojas nebus atsakingi.